Ana Sayfa Dünya ‘Oyun Terapi’ odasının açılışı yapıldı

‘Oyun Terapi’ odasının açılışı yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Şanlıurfa Rehberlik ve Araştırma Merkezi ve Karacadağ Kalkınma Ajansının katkılarıyla “Oyun İyileştirir” projesi kapsamında farklı okullardan 5 oyun odasının birincisinin açılışı TOGEM Keçiören Anaokulunda yapıldı.

Giriş Tarihi: 21 Mart 2019 Perşembe 12:56
‘Oyun Terapi’ odasının açılışı yapıldı

Oyun Terapi odasının açılışı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ziya Suluyer, Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kılıç ve Haliliye İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muzaffer Avur’un katılımıyla gerçekleşti.

Oyuncaklarla dolu yeni oyun odalarına kavuşan minik kalplerin sevinci gözlerden kaçmadı. Hazırlanan açılış programı ve miniköğrencilerin gösterileri katılımcılar tarafından beğeniyle izlendi.

OYUN TERAPİSİ NEDİR?

Oyun Terapisi, çocukların uyumlu ve mutlu olarak yaşamalarını hedefleyen gelişimsel bir terapi şeklidir. Bu süreçte, çocuklara duygusal sorunlarını ifade edebilmeleri için farklı çeşitte birçok oyuncak sunulur. Bu oyuncaklarla çocuğun kendini ifade edebilmesi ve duygularını dışa vurum tekniği olan oyunterapisi ile ortaya çıkartması beklenmektedir. Etkisi kanıtlanmış sağaltım tekniklerinden biri olan oyun terapisi ile ilimizde bulunan bin 200 öğrenciye ulaşılması beklenmektedir.

Oyun odalarında verilecek olan bu hizmet tamamen ücretsiz olacak ve terapiye uygunluğuna karar verilen bütün öğrenciler bu hizmetten faydalanacaktır. Ayrıca velilere de danışmanlık hizmeti sunularak terapide bütüncül bir yaklaşım ile yüksek oranda başarı hedeflenmektedir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık